Slavnostní zahájení festivalu se koná ve Vlašimi v pátek 16. září 2016 v 18 hod. v kostele sv. Jiljí


SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU

Vlašim VLAŠIM
kostel sv. Jiljí
pátek 16. září v 18 hod.

Slavnostní fanfáry
Collegium pražských trubačů
umělecký vedoucí Miroslav Laštovka

Gala koncert
"HUDBOU K SRDCI, SRDCEM K BOHU"
Alžběta Poláčková – zpěv
Adéla Štajnochrová – housle
Alžběta Vlčková – violoncello
Monika Knoblochová – cembalo

Slovem provází: Alfred Strejček

Johann Sebastian Bach - Bist Du bei mir, Air
Johann Jakob Froberger - Toccata pro cembalo
Jan Dismas Zelenka - Immisit Dominus pestilentiam
Heinrich Ignaz Franz von Biber - Passacaglia
Georg Friedrich Händel - Lascia ch'io pianga
Marin Marais - La Folia
Wolfgang Amadeus Mozart - Árie Zerliny
Johan Halvorsen - Passacaglia na Händelovo téma
Wolfgang Amadeus Mozart - Árie Elvíry

Detaily: klikni »»»


Blažejovice BLAŽEJOVICE
koncertní síň obce
sobota 24. září v 19 hod.

JANÁČKOVO KVARTETO
Miloš Vacek – I. housle
Richard Kružík – II. housle
Jan Řezníček – viola
Břetislav Vybíral – violoncello

Umělecký přednes: Alfred Strejček

Antonín Dvořák - Cypřiše č. 2 a 4
Bedřich Smetana - Smyčcový kvartet
Franz Schubert - Kvartetní věta c moll
Joachín Turina - Modlitba toreadorova
Jan Dismas Zelenka - Sonata č. 5 in F
Antonín Dvořák - Smyčcový kvartet G dur a F dur

Karel Hynek Mácha, Vítězslav Nezval,
Vítězslav Hálek, Michelangelo Buonarroti,
Jaroslav Seifert, Karel Václav Rais

Detaily: klikni »»»

Trhový Štěpánov TRHOVÝ ŠTĚPÁNOV
kostel sv. Bartoloměje
sobota 8. října v 17 hod.

PRAŽSKÝ BAROKNÍ SOUBOR
Umělecký vedoucí Vojtěch Jouza
Vojtěch Jouza – hoboj, milostný hoboj
Jan Jouza, Vlasta Beranová – housle
Anna Sommerová – viola
Jan Keller – violoncello
Edita Keglerová – cembalo

Sólisté: Hana Jonášová – soprán
Vladimír Rejlek – trubka

Georg Friedrich Händel - Suita D dur
"Let the Bright Seraphim", árie
Jan Dismas Zelenka - Sonáta č. 1 F dur
Laudate pueri D dur ZWV 81
Johann Sebastian Bach - "Meinem Hirten
bleib ich treu"
František Ignác Tůma - Partita d moll

Detaily: klikni »»»


Načeradec NAČERADEC
kostel sv. Petra a Pavla
sobota 15. října v 18 hod.

PĚVECKÝ SBOR BENEŠOVSKÝCH UČITELEK
SUKŮV KOMORNÍ SBOR a L’ASENZIO PRAHA

Sbormistři:
Tomáš Pergel, Helena Sochová a Ludmila Bajerová

Sólisté: Lenka Pergelová – soprán
Dana Jelínková – alt
Ondřej Socha – tenor
Jiří Sebera – bas
Milan Janoušek – varhany
Silvia Králová – violoncello

Slovem provází: Jan Čenský

Jan Dismas Zelenka - Domine, Benedictus
(výběr ze Mše Narození Páně D dur)
Jaroslav Smolka - Gloria pro ženský sbor a violoncello
Antonín Dvořák - Mše D dur op. 86 "Lužanská"


Detaily: klikni »»»

Louňovice pod Blaníkem LOUŇOVICE pod BLANÍKEM
pátek 28. října v 18:30 hod.
pietní akt u pomníku J. D. Zelenky
           Louňovický zámek
           v 19 hod. koncert

THURI ENSEMBLE
František Xaver Thuri – slovo, umělecký vedoucí
Jan Thuri – hoboj
Luboš Hucek – fagot
Jan Kalfus – varhany
Jakub Hrubý – zpěv

Slovem provází: Alfred Strejček

Jan Dismas Zelenka - Tři tance
Árie anděla z duchovní opery "Svatý Václav"
Charles-François Gounod - Ave Maria
Alessandro Marcello - Sonáta in d moll
Antonín Dvořák - Biblické písně, op. 99
Johann Sebastian Bach - Air z Orchestální suity
Jakub Jan Ryba - Árie ze Stabat Mater
Georg Friedrich Händel - Sonáta c moll
Franz Schubert - Ave Maria

Detaily: klikni »»»


ZÁVĚREČNÝ SLAVNOSTNÍ KONCERT

Kladruby KLADRUBY
REHABILITAČNÍ ÚSTAV
koncertní síň
pátek 4. listopadu v 18 hod.

JIHOČESKÁ FILHARMONIE
Sólistka: Dagmar Vaňkátová – soprán
Petr Chromčák – dirigent

Wolfgang Amadeus Mozart - Malá noční hudba
Jan Dismas Zelenka - Aria italiana č. 1 a č. 2
"Se pensi can giar que core"
"Peverea fede"
Wolfgang Amadeus Mozart - Alleluja
Antonín Dvořák - Česká suita

Detaily: klikni »»»


Partneři festivalu:
Vodohospodářská společnost Benešov s.r.o.       MÁTRA TRANSPORT, a.s.       Sellier & Bellot       Reklamní společnosti QUO       BAEST a.s.      

Mediální partneři:

Deník Mladá fronta Dnes      Benešovský deník      Český rozhlas 2      Rádio Blaník      Týdeník Jiskra NasREGION